Czym się kierować przy zakupie depilatora?

Czym się kierować przy zakupie depilatora?

Depilatory stają się coraz bardziej legendarne wśród produktów do higieny oraz pielęgnacji. Gwarantują one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W punktach sprzedaży wynajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki i innowacyjne rozwiązania. Jak dokonać wyboru odpowiedniego depilatora? Czym się kierować oraz na co zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania odnajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są typy depilatorów?
Na rynku możemy odkryć kilka typów depilatorów. Różnią się one pomiędzy sobą mechanizmem działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, czyli depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm najczęściej oparty jest na płytach bądź pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – podczas jej obrotu, otwierają się oraz zamykają, przez co mogą łapać włoski. Depilator świetlny ma lampę, jaka naświetla sprecyzowany obszar skóry. Nadawane jest światło, będące spektrum fal o rozmaitej długości. Fale te są z kolei absorbowane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. To właśnie dzięki temu zapobiegamy powtórnemu wzrostowi włosa. Ostatni typ, inaczej depilator laserowy, funkcjonuje na zasadzie emisji osobnej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, jaki odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może zostać w pełni zniszczona lub również uszkodzona.

Na co zwrócić szczególną uwagę kupując depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod szczególną uwagę w czasie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy posiada on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, ponieważ każdy z nas posiada inną wytrzymałość na ból – zbyt duża moc urządzenia ma prawo wywoływać dyskomfort. Należałoby posiadać na uwadze, iż moc zawsze trzeba przystosować do depilowanego miejsca – skóra pod pachami jest dużo bardziej wrażliwa aniżeli ta na nogach. Nie bez znaczenia jest też dostosowanie tego parametru do typu skóry. Niektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl .com, posiadają dodatkową funkcję, jaką jest rozpoznawanie rodzaju skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed zakupem?
Zakup depilatora laserowego nie jest łatwym zadaniem. Poszczególne modele różnią się między sobą nie jedynie ceną, lecz również mocą sprzętu i pomocniczymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest niesłychanie znaczący. Odszukamy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo czy też też akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i atuty, a my musimy dopasować je do indywidualnych potrzeb.
Istotne są także funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Znajdziemy m.in. aplikacje do planowania depilacji lub ewentualnie czujnik rozpoznawania rodzaju skóry.
Istotna jest też możliwość regulacji mocy, oraz dostępna ilość trybów pracy. Aby depilacja była skutecznie oraz bez problemu sfinalizowana na przeróżnych obszarach ciała ludzkiego, odpowiednio jest dostosować możliwości depilatora. Niektóre modele posiadają ponadprogramowe głowice lub nasadki – to naturalnie dzięki nim depilacja miejsc wrażliwych odbędzie się bez bólu.

Polecane

Chłopięce garnitury dla dzieci na specjalne okazje

Chłopięce garnitury dla dzieci na specjalne okazje

Zdrowie i smaczne przetwory realizowane z wykorzystaniem tradycyjnych receptur

Zdrowie i smaczne przetwory realizowane z wykorzystaniem tradycyjnych receptur

Słoiki, flaszki oraz inne szklane piękności w ludzkiej codzienności

Słoiki, flaszki oraz inne szklane piękności w ludzkiej codzienności

Który sklep konopny jest godny polecenia?

Który sklep konopny jest godny polecenia?