Projekt Biały Jaguar – poznaj polskiego Robinsona Crusoe

Projekt Biały Jaguar – poznaj polskiego Robinsona Crusoe

Cudze chwalicie, swego nie znacie – słowa te w dalszym ciągu są wybitnie aktualne. Choć większa część z nas zna i ceni sobie pasjonujące przygody Robinsona Crusoe, to krajowa seria powieści o odważnym podróżniku, Johnie Bobrze, zostaje w kolosalnej mierze niezauważona. „Wyspa Robinsona”, a potem jej kontynuacje, innymi słowy „Orinoko” oraz „Biały Jaguar” autorstwa Arkadego Fiedlera, słynnego reportażystę, przyrodnika oraz epika. Nie jest to powieść historyczna, jednak figura Johna Bobra oparta jest na pewnych asumptach, a to znaczy drewnianej łodzi z tekstem „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” znalezionej na wyspie Coche.

Jak wygląda sprawa ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak ciekawa seria powieści zdecydowanie zasługuje na ekranizację – ma ona ogromny potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak oraz handlowym. Błyskotliwe przygody Johna Bobra to materiał, jaki znakomicie nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd idea na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc fantastyczną prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, wolno dostarczyć widzom epokowych wrażeń, wzbudzając zachwyt oraz przenosząc w świat równikowych wysp. Wniosek nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Z jakiego powodu projekt Biały Jaguar przyciągnie obserwatorów?

Fikcja jest tym, co pozwala zapomnieć o mało intrygującej normalności, pracy, szkole oraz innych zadaniach, przenosząc się do świata pełnego historii. Jest to totalnie inny świat, jaki można zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika i badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji oraz zaskakująco oryginalne, jak na produkcję przygodową, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu publiczności. Projekt Biały Jaguar sprawia, iż ekranizacja przygód Johna Bobra staje się coraz to bardziej możliwa. Należałoby zatem zaciekawić się tym nadzwyczaj atrakcyjnym projektem, który bez wątpienia okaże się hitem na lokalnych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – dzielnego Polaka, który zwiedził świat!

Śpiesząc za losami odważnego, polskiego wędrowca Johna Bobra, znakomita rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o dzielnym i nieugiętym poszukiwaczu przygód, opisująca barwny świat tubylców oraz ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Zmagania z dziką przyrodą, agresywni Indianie i poławiacze pereł – jest to pełna życia opowieść, która pobudza fantazję.
Należałoby nie zapominać, że nie są to fakty historyczne – John Bober jest wyłącznie luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Pomimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych rejonach, w następstwie tego warto przenieść się w świat fantazji oraz przeżyć wspaniałe przygody w tropikach. Ekranizacja dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie oryginalną widownie oraz zwiększy jego popularność, jakkolwiek również przedstawi tę opowieść starym wielbicielom w odkrywczej formie.

Zobacz więcej na moim fanpage: https://www.facebook.com/BialyJaguar

Polecane

Nie pomiń Suwalszczyzny – Suwałki czekają na odkrycie!

Nie pomiń Suwalszczyzny – Suwałki czekają na odkrycie!