W jaki sposób wiele potrafią czytniki kodów?

W jaki sposób wiele potrafią czytniki kodów?

Czytniki kodów to urządzenia, z którymi do czynienia mamy każdego tygodnia, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Bez względu od typu towaru jaki chcemy nabyć posiada on kod kreskowy, jaki po odczytaniu ujawnia jego identyfikację zrozumiałą dla kasy czy też komputera. To, jak działa czytnik kodów nie jest ogólną zdają sobie sprawę z tego, wskutek tego warto ją poznać, żeby poprawniej zrozumieć identyfikowanie towarów.

Instrukcja obsługi skanera kodów kreskowych
Działanie czytników ugruntowuje się w zasadzie na oddziaływaniu czerwonego światła. Przekazywane światło laserowe pada na lustro, jakie z kolei tworzy wiązkę światła spadającego na kod kreskowy. Spadające światło odbija się od przerw pomiędzy czarnymi paskami kodu kreskowego oraz wraca z powrotem do wnętrza skanera. Odbija się ono od wklęśniętego lustra (znajdującego się w urządzeniu) oraz przenika do fotodetektora. Narzędzie zmienia światło na impulsy elektryczne, które zostają “przetłumaczone” na język zrozumiały dla kas i systemów.

Jakie są rodzaje skanerów kodów?
Rynek ma dwa newralgiczne czytniki kodów, które użytkowane są w branżach dystrybucyjnych. Pierwszy z nich to skaner kodów bezprzewodowy. Jego działanie w ogromnej mierze opiera się na działaniu częstotliwości fal radiowych lub też bluetooth. Prezentują dużo więcej zalet niż przewodowy skaner kodów, bo znamionują się sporo większą mobilnością. Zdecydowanie bardziej do małych sklepów jak butiki czy sklepiki osiedlowe sprawdzi się przewodowy skaner kodów, bo równie dobrze jak skaner bezprzewodowy odczytuje kody oraz jest tańszy. Bogatą propozycję zawierającą czytniki prezentuje marka Hardware for business. Bogata oferta sklepu umożliwia kupno skanera zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego w wysokiej jakości oraz dobrej cenie.

Jak dawno temu radzono sobie z identyfikowaniem produktów?
Na przestrzeni lat świat poszedł mocno do przodu to właśnie dzięki wykorzystywaniu nowych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było techniki, która zapewniłaby identyfikowanie towarów w parę sekund, a proces ten był żmudny oraz niemało cięższy. Zapewne żądał on wielu notatek, poszukiwania danych i liczenia. Kod kreskowy to stosunkowo nowy wynalazek, niemniej jednak przeszedł już swoją ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora artykułów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, jakie miało dużo swoich wad. Żeby odczytać kod produkt należało przyłożyć bardzo blisko czytnika, jednak nie zawsze to funkcjonowało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy może wyświetlić informacje o produkcie nawet z paru metrów zaledwie w parę sekund.

Wariant skanera a specjalizacja dystrybucyjna
W zależności od specjalizacji powinno wykorzystywać się różne skanery kodów. Przewodowy skaner kodów jak sama nazwa pokazuje posiada przewód, jaki dostarcza zasilania, świadczy to, że sprawdzi się on na mniejszych klasach czy w butikach, gdzie nie należy z nim spacerować. Przewodowe skanery są nieco tańsze i dobrze sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Firmy, jakie zajmują się hurtowym sprzedawaniem towarów oraz posiadają znaczne hale i magazyny muszą zainwestować w czytnik kodów bezprzewodowy, albowiem umożliwia on spacerowanie z nim oraz poprawniejsze rozeznanie w identyfikacji towarów. Są komfortowe, poręczne, lekkie oraz pokazują informacje o produkcie w kilka sekund.

Polecane

Najwyższej jakości dodatki do pakowania

Najwyższej jakości dodatki do pakowania